Strategic Workflow
Stragiler & Flying Squad

 

Stragiler Strategic Workflow

 

BLOG

 

 

 

Refuelling

SP SS S RefuellingRegeneracja zespołu. Dlaczego jest ważna i jak ją przygotować. Stragiler i Flying Squad działają adaptacyjnie. Realizacja projektów w takim środowisku pracy wymaga opanowania sztuki utrzymania zdrowego poziomu stresu. Nadmiar stresu może zablokować kreatywność i zdolność do uczenia się. Projekty wymagające podejścia adaptacyjnego niosą ze sobą ryzyko długofalowego utrzymywania zespołu w strefie wysokiego poziomu stresu. Wynika to między innymi z ciągłego poszukiwania idei oraz pokonywania barier stojących na drodze do rozwiązywania problemów.

 

Dodatkowo zespół działający z entuzjazmem i pochłonięty ciekawym projektem, może zbyt intensywnie zaangażować się w pracę. W rezultacie taka sytuacja- choć może być postrzegana pozytywnie – może spowodować stan, który w sporcie jest określany „przetrenowaniem”.

Umiarkowany poziom stresu stymuluje do działania i uczenia się. Jednak lider i zespół powinni wiedzieć jak i kiedy koncentrować się na tym co istotne, a kiedy zrobić przerwę i naładować baterie. Zespół nie może czuć się zmuszony do ciągłego ratowania sytuacji i udzielania odpowiedzi na wszystkie pytania – nikt z nas nie ma takiej zdolności - co oczywiście nie oznacza, że zespół ma zapomnieć o swojej odpowiedzialności.

Aby zachować higienę pracy liderzy i zespoły pracujące adaptacyjnie muszą uzgodnić zasady  regeneracji i wsparcia dla członków zespołu, doświadczających zbyt dużego stresu lub zmęczenia (Refuelling). Stragiler i Flying Squad przygotowują się do tego podczas Flow Session. To podczas tej sesji zespół staranie rozważa możliwe zagrożenia stresem i projektuje sposoby regeneracji. Refuelling jest na stałe wpisany w cykl pracy zespołu. Pozwala na odpoczynek i regenerację, ale także na nabranie dystansu do stojących wyzwań i powrót do działania z nową pozytywną energią.

Zobacz: Flow Session

Blog | Newsletter

Pozostań na bieżąco z nowościami